Solární ohřev bazénu

Chcete šetřit životní prostředí i peníze ve své peněžence? Pokud máte bazén pak jistě uvažujete nad nákupem solárního ohřevu vody. Tento způsob je v poslední době velice oblíbený, neboť spolehlivě udržuje příjemnou teplotu vody uvnitř bazénu a prodlužuje koupací sezonu až o několik týdnů. A jak solární ohřev bazénové vody funguje? Princip je velice jednoduchý.

Solární panel stačí zapojit za pískovou filtraci na slunné místo a protékající přefiltrovaná voda z pískové filtrace se sama a zdarma v panelu ohřeje prostřednictvím tepelné energie ze slunečního záření. Do bazénu tak proudí příjemně ohřátá voda, v níž pro vás bude radost si zaplavat. Výrobci také mnohdy u daného solárního ohřevu uvádí informaci, o kolik stupňů dovede ohřev zvýšit celkovou teplotu v bazénu. Stojí proto za to, tyto informace sledovat a pozorně číst. Velice důležité je také zvolit správný ohřev vzhledem k objemu bazénu.

Výkonný solární ohřev SLIM 3000

Podlehli jste kouzlu a výhodám, které skýtá zahradní bazén? A co si tak prakticky zdarma prodloužit koupací sezónu? Solární ohřev Slim 3000 díky svému provedení absorbuje více slunečního záření než jiné běžné ohřevy. Je investicí, která se nejen vyplatí, ale mnohonásobně se vám vrátí. Tento typ solárního ohřevu je určen výhradně k umístění vedle bazénu a to tak, aby byl na stejné úrovni hladiny vody nebo pod její úrovní. Pořízením tohoto modelu si prodloužíte koupací sezónu. Stejně tak samotné koupání se stane ještě více komfortnějším.

Cena v době recenze: 3 590 Kč

Praktický solární panel Slim 180

Solární panel Slim 180 pohlcuje tepelnou energii slunečních paprsků a předává ji vodě, která panelem proudí. Chladná voda z bazénu je pomocí bazénové filtrace vháněna do solárního panelu. Součástí balení solárního panelu Slim 180 jsou i spony a hadicové trny k napojení na hadice. Solární panel není určen k montáži na střechy, pergoly apod. Solární ohřev musí být vedle bazénu umístěn tak, aby byl na stejné úrovni hladiny vody, nebo pod její úrovní. 

Cena v době recenze: 2 790 Kč

Solární ohřev pro nadzemní bazény

Solární ohřev Pyramida Sun je určen právě pro nadzemní typy bazénů. Náleží mezi velmi praktický a oprávněně značně oblíbený způsob, jak si v bazénu zajistit zdarma příjemně teplou vodu. Solární ohřev vody v černém provedení v zajímavém designu je efektivní záležitostí. Není třeba nikterak většího prostoru pro umístění apod. Tento solární ohřev je vhodný jak pro pískové, tak i kartušové filtrace. Dokáže ohřát vodu v bazénu až o 6 stupňů.

Cena v době recenze: 2 190 Kč

Solární ohřev Slim Flexi pro povrchové bazény

Slim solární ohřev pro povrchové bazény vhodný jak k pískové, tak ke kartušové filtraci. Solární panel můžete umístit na vodorovnou zem čí mírně nakloněnou, se sklonem na jih, aby se co nejlépe využilo sluneční záření.

Cena v době recenze: 699 Kč

Praktická solární plachta na zahradní bazén

Prodlužte svou koupací sezónu s naším solárním bazénovým krytem! Solární kryt se usazuje přímo na vodní hladinu uvnitř okrajů vašeho bazénu, a proto dokáže v závislosti na množství přímého slunečního svitu zvýšit teplotu vody ve vašem bazénu až o 1 stupeň Celsia.

Cena v době recenze: 1 474 Kč

Solární pyramida pro ohřev vody

Solární ohřev Pyramida Sun je určený pro nadzemní i zapuštěné bazény do objemu 6 m3. Součástí balení je solární ohřev, vrchní kryt  a trny na napojení 32 a 38 mm hadic. Solární panel není určen k montáži na střechy, pergoly apod. Solární ohřev musí být vedle bazénu umístěn tak, aby byl na stejné úrovni hladiny vody, nebo pod její úrovní.

Cena v době recenze: 2 190 Kč

Solární neboli efektivní ohřev vody v bazénu

Solární panel Slim 180 pohlcuje tepelnou energii slunečních paprsků a předává ji vodě, která panelem proudí. Chladná voda z bazénu je pomocí bazénové filtrace vháněna do solárního panelu, kde se ohřívá a vrací se zpět do bazénu. Obsah balení: 1x deska solárního ohřevu 0,6 x 3,0m a 1x Sada příslušenství pro připojení panelu.

Cena v době recenze: 2 590 Kč

Solární ohřev bazénů Marimex Pyramida Sun

Solární ohřev Pyramida Sun je určený pro nadzemní i zapuštěné bazény do objemu 6 m3. Díky kompaktnímu tvaru a pyramidově uspořádanému vinutí vody v ohřevu je ideální pro menší zahrady, kde není prostor na ploché solární ohřevy. Součástí balení je solární ohřev, vrchní kryt a trny na napojení 32 a 38 mm hadic.

Cena v době recenze: 2 190 Kč